Hotel Beverly Hilton v Los Angeles, kde v sobotu ve věku 48 let zemřela americká zpěvačka a herečka Whitney Houston, po zveřejnění tragické informace obklopili novináři i fanoušci. Podle místního tisku se zástupy reportérů snažily získat výhodné místo v naději, že zahlédnou, jak bude z hotelu vynášeno tělo. Ve vzduchu kroužily vrtulníky s kameramany.

Zpěvaččini příznivci Marquit a Autrese Strozierovi prý přišli hned, jak zprávu o úmrtí zaslechli. "Když jsme to uslyšeli, tak jsme prostě chtěli přijít a vidět, jestli je to pravda," řekl novinářům Marquit Strozier. Jeho manželka označila zesnulou za "popovou královnu". "Jsem strašně smutná, že zemřela tak brzy. Vím, že se celý život potýkala s problémy, ale takhle brzy? Byla jsem velmi překvapená," dodala.

Měla vystoupit na Grammy

"Všichni o tom mluví, nálada se změnila. Přijížděli jsme vzrušení a v očekávání slavnosti a teď jsme smutní," řekla Carolyn Blazerová. Do Los Angeles přicestovala na víkend, kdy se předávají prestižní hudební ceny Grammy. Pokaždé se prý ubytovává v hotelu Beverly Hilton, protože chce vidět všechny celebrity na večírku pořádaném hudebním magnátem Clivem Davisem.

Houston byla mezi umělci, kteří měli na akci letos vystoupit - spolu s Quincym Jonesem, Tonym Bennettem, Seanem "Puffym" Combsem, Jennifer Hudsonovou, Dianou Krallovou a dalšími.

Přátelé našli zpěvačku bezvládnou v jejím hotelovém pokoji neděli ráno a hned zavolali záchranku. Snaha lékařů ale byla marná a krátce před čtvrtou hodinou odpolední byla zpěvačka, jejíž kariéru poznamenaly opakující se problémy s drogami, prohlášena za mrtvou.

Hotel plný choulostivých událostí

Hotel, kde Whitney Houston strávila poslední okamžiky života, už byl dějištěm řady dramatických událostí. V roce 2008 se tu například odehrála osudová schůzka politika Johna Edwardse s jeho milenkou. Nadějný demokratický kandidát na prezidenta byl spatřen, jak vklouzl do hotelu, což vedlo k odhalení sexuálního skandálu, který ukončil jeho politickou kariéru. Edwards musel přiznat, že s Rielle Hunterovou zplodil nemanželské dítě. To přimělo jeho rakovinou trpící manželku Elizabeth k rozchodu a politik se stal terčem kritiky a pohrdání americké společnosti.

Hotel Beverly Hilton, který v Los Angeles v roce 1953 otevřel Conrad Hilton, byl rovněž místem kuriózního politického omylu. V listopadu 1962 tu Richard Nixon při tiskové konferenci tvrdil, že jeho politická kariéra je v troskách, když prohrál s Patem Brownem souboj o křeslo kalifornského guvernéra. "Nixon už nebude kopat kolem sebe, protože, pánové, tohle je moje poslední tisková konference," prohlásil tehdy muž, který o čtyři roky později vyhrál prezidentské volby.