reklama
reklama
3. 9. 2012 | poslední aktualizace: 3. 9. 2012  16:10
Hřebejk a Jarchovský točí Líbánky

Hřebejk, Jarchovský a Geislerová opět pohromadě. Líbánky zakončují volnou trilogii

Těsně po uvedení Svaté čtveřice do kin začal režisér Jan Hřebejk natáčet nový film. Líbánky navazují na Kawasakiho růži a Nevinnost. Odehrávají se na svatební hostině, kam zavítá nezvaný host. Hřebejk opět spolupracuje se scenáristou Petrem Jarchovským.
Jan Hřebejk uzavře volnou trilogii, kterou tvoří i Kawasakiho růže a Nevinnost
Jan Hřebejk uzavře volnou trilogii, kterou tvoří i Kawasakiho růže a Nevinnost
foto: HN - Matej Slávik

Režisér Jan Hřebejk začal natáčet na konci srpna nový film Líbánky. V příběhu podle scénáře Petra Jarchovského se v hlavní roli objeví Anna Geislerová.

Potřetí jde o tajemství

Líbánky uzavřou volnou trilogii příběhů ze současnosti tvořenou filmy Kawasakiho růže a Nevinnost. Distribuční společnost Falcon počítá s premiérou na podzim roku 2013.

"Společným jmenovatelem těchto snímků je tajemství skryté v minulosti, které po letech zasahuje do života postav. Každý film toto střetnutí zpracovává svébytným způsobem a v odlišném žánru," uvedla za tvůrce Uljana Donátová.

reklama

Líbánky představují pokračování dlouholeté spolupráce autorsko-režisérského tandemu Petr Jarchovský a Jan Hřebejk a již počtvrté spojují Hřebejka s jednou z nejobsazovanějších domácích hereček Aňou Geislerovou. Držitelka pěti Českých lvů si dvě z těchto sošek odnesla právě za výkony v hlavních rolích Hřebejkových filmů Kráska v nesnázích (2006) a Nevinnost (2007).

Vetřelec na svatbě

Ve filmu Líbánky Geislerová hraje roli nevěsty Terezy. Ta se ve svůj svatební den musí vyrovnat se situací, která může ovlivnit její právě začínající manželství i celý následující život. Nevěsta a ženich Radim, ztvárněný Stanislavem Majerem, tvoří půvabný pár, navzdory tomu, že oba již prošli neúspěšným manželstvím.

Jsou odhodláni zkusit to znovu a přesvědčeni, že tentokrát to vyjde. Na svatební hostině se však náhle objeví nezvaný host, u něhož není jasné, zda je to jen neškodný vetřelec, který se obvykle vmísí do davu s cílem zadarmo se najíst, nebo zda se vynořil z minulosti někoho ze svatebčanů.

V dalších rolích se představí Kristýna Fuitová, Jiří Černý, Jiří Šesták a David Máj. Natáčet se bude v září převážně v jihočeské Třeboni a okolí.

Autoři: ČTK
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Další sračka na obzoru (džordž)
...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama