Kulturní zpravodajství bude mít v České televizi poprvé vlastní kanál. Stanice nazvaná ČT art má sdílet frekvenci s dětským kanálem ČT:D, oznámil na čtvrteční tiskové konferenci generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Od 31. srpna letošního roku tak bude každý den od 6 ráno do 20 hodin večer vysílat dětský kanál, kultura pak dostane prostor od 20 hodin večer do 2 hodin ráno.

Kulturní kanál překvapivě nepovede stávající šéf kulturní rubriky ČT Petr Vizina. Výkonným ředitelem byl totiž jmenován Tomáš Motl, dosavadní zástupce programového ředitele Milana Fridricha. Televize chce teprve pořádat konkurz na jednotlivé moderátorské osobnosti, už nyní ale zveřejnila pracovní schéma kulturního kanálu.

Ten začne vysílání každý den ve 20 hodin čtvrthodinovými Událostmi v kultuře, což je pořad, který na ČT skončil před lety s odchodem tehdejšího šéfa kultury Otakara Svobody. "Nové Události v kultuře budou přímým pokračováním pořadu Události. Budou se na denní bázi zabývat podstatným, aktuálním děním, využívat vstupů z regionů či ze světa a zvát na vernisáže či premiéry," uvedl Tomáš Motl.