Jen několik hodin poté, co v londýnském Hyde Parku koncertoval s kapelou Chic pro tisíce lidí, kytarista Nile Rodgers vystoupil inkognito na ulici v londýnském South Banku. „Buskováním jsem si za 20 minut vydělal 12,30 libry. Možná mám v showbyznysu vyhlídky,“ napsal Rodgers na svůj Facebook.

Zakladatel taneční kapely Chic a nedávný autor hitu Daft Punk Get Lucky pak na svém twitterovém účtu dodal, že dav se kolem něj srocoval, teprve když začal hrát taneční muziku.

„Po včerejším koncertě mám vyšeptalé hlasivky, ale lidé se začali zastavovat, až když jsem začal zpívat Aw Freak Out!“ dodal Rodgers v narážce na hit Le Freak, se kterým kapela Chic kdysi vystřelila do čela žebříčku Billboard Hot 100.

Na dotaz jednoho twitterového uživatele, kolik lidí buskera Rodgerse poznala, kytarista doplnil: „Moc ne, dokud jsem nezačal hrát písně od Chic.“

Rodgers kdysi začínal právě jako busker. „Tehdy jsem neměl ani kde spát,“ uvedl na Twitteru.

V další konverzaci pak prozradil, že mu doktoři před čtyřmi roky nalezli nádor. „První noc má člověk strašný strach. Je to jako rozsudek smrti,“ uvedl Rodgers. Ten prý ale rakovinu přemohl právě tím, že se ještě víc začal věnovat hudbě.

Nile Rodgers není první profesionální hudebník, který se vydával za buskera. V roce 2007 si světoznámý houslista Joshua Bell nasadil baseballovou čepici a v rámci společenského experimentu buskoval na zastávce metra v americkém Washingtonu. Článek, který o této události napsal deník Washington Post, později obdržel Pulitzerovu cenu. Vloni Joshua Bell stejný experiment zopakoval.