***HLAVNÍ ZPRÁVY***

Kvůli veřejným zakázkám zasahuje policie v sídle Technické správy komunikací.Zároveň obvinila tři lidi a jednu firmu ze sjednání výhod v souvislosti se zadáváním zakázek. Technická správa je příspěvková organizace hlavního města, která se stará o pražské komunikace a chodníky.

Objem lednových intervencí byl podle oficiálních dat ČNB nejvyšší od listopadu 2013, kdy ČNB zahájila umělé oslabování kurzu české měny. ČNB musela v lednu bránit kurz české měny před spekulanty, kteří očekávají její posílení po konci intervencí. K vysokému zájmu spekulantů přispěla hlavně rostoucí inflace.

Fillon loni jasně vyhrál primárky své strany Republikáni. Od té doby byl favoritem voleb, ale čelí podezření, že jeho manželka a děti neoprávněně pobíraly příjmy jako asistenti. Francouzský týdeník Canard Enchaîné navíc v úterý uvedl, že bývalý premiér si v roce 2013 půjčil od jednoho podnikatele 50 tisíc eur (1,4 milionu korun), které zamlčel úřadům.

***FINANČNÍ ZPRÁVY***

Škoda je blízko zakázce na nové malé vozy. Projekt nazvaný A0 Entry by cílil na rozvojové trhy, jako je Indie. Informaci potvrdil předseda představenstva Škody Maier.

***POČASÍ***

Oblačno až polojasno a ojediněle přeháňky, nad 500 m sněhové. Odpoledne a večer od západu zataženo a v Čechách postupně déšť, zpočátku nad 1000 m sněžení. Nejvyšší teploty 6 až 10 °C, v 1000 m na horách kolem 2 °C. (Zdroj: ČHMÚ.)

*