***HLAVNÍ ZPRÁVY***

Čína varovala, že konflikt v Severní Koreji může propuknout každým okamžikem. Analytici soudí, že by Severní Korea mohla už brzy provést šestý jaderný test nebo odpálit další rakety na znamení toho, že se Pchjongjang nehodlá podřídit sankcím OSN. Rusko vyzvalo všechny strany konfliktu ke zdrženlivosti.

Přísnější kontroly na vnějších hranicích schengenského prostoru vedly ke kolapsu dopravy na chorvatsko-slovinských hranicích. V reakci na několikakilometrové kolony se Chorvatsko rozhodlo kontroly omezit. Stejný krok teď očekává od slovinské strany.

V Jihočeském kraji, kde se v pondělí rozpadla koalice ČSSD, ANO a Jihočechů 2012, vyjednávají strany nová spojenectví. KDU-ČSL a Jihočeši 2012 se kloní ke koalici s ČSSD, kterou by ještě doplnilo hnutí Pro jižní Čechy. Novou koalici se snaží vytvořit také ANO, které by ráno spolupracovalo s ODS.

***FINANČNÍ ZPRÁVY***

Češi mají na běžných účtech dvakrát více peněz, než kolik mají na zbylých typech vkladů včetně spořicích účtů. Na konci ledna měli na běžných účtech uloženo přes bilion korun. Úročení běžných účtů přitom bývá minimální. Čísla potvrzují podle analytika společnosti Cyrrus Lukáše Kovandy nadměrnou opatrnost Čechů při nakládání s vlastními penězi.

***POČASÍ***

Zítra bude oblačno až zataženo. Ojediněle déšť nebo přeháňky, večer v Čechách od severozápadu srážky četnější a postupně nad 1000 m sněhové. Nejvyšší teploty 12 až 16 °C, v 1000 m na horách kolem 7 °C. Zpočátku slabý, postupně mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

*