***HLAVNÍ ZPRÁVY***

Německý list Tagesspiegel obdržel e-mail, ve kterém se k úternímu útoku na autobus fotbalistů Borussie Dortmund hlásí extrémně pravicová skupina. Autor vzkazu hrozí dalšími akcemi, útok v Dortmundu byl podle něj "posledním varováním". Policie výhružky bere vážně, i když si stále není jistá, kdo má atentát na svědomí.

Konvoj s desítkami autobusů, které přepravovaly většinou šíitské obyvatele dvou evakuovaných vesnic v Sýrii byl zasažen explozí. Výbušnina byla pravděpodobně umístěna v autě označeném jako vůz humanitární pomoci. Exploze si vyžádala až 39 mrtvých a desítky zraněných.

Veřejní investoři v prvním čtvrtletí zadali stavebním firmám 1067 zakázek za 23,6 miliardy korun. Jejich hodnota meziročně vzrostla o 68 procent, počet se zvýšil o necelou polovinu. Největším zadavatelem z vládního sektoru bylo Ředitelství silnic a dálnic se 4,2 miliardy korun.

***FINANČNÍ ZPRÁVY***

Průzkum agentury STEM/MARK ukázal, že 14 procent obyvatel Česka loni změnilo svou banku. Banku nejčastěji měnili klienti velkých, tradičních bank. Novou banku si 85 procent lidí vybírá podle nízkých nebo žádných poplatků spojených s běžným účtem. Téměř 57 procent lidí je klientem více než jedné banky.

***POČASÍ***

Zítra se očekává proměnlivá oblačnost, zpočátku ojediněle, během dne na většině území přeháňky, zpočátku nad 600 m, během dne nad 800 m sněhové. Nejvyšší teploty 8 až 12 °C, v 1000 m na horách kolem 3 °C. Čerstvý severozápadní vítr 4 až 8 m/s s nárazy kolem 15 m/s, bude večer slábnout.

*