Orchestr PKF – Prague Philharmonia v příští sezoně představí světové pěvce. Budou mezi nimi barytonista Andrej Bondarenko, finská sopranistka Karita Mattila, barytonista Lucas Meachem, sopranistka Simona Houda Šaturová či tenorista Paul Groves.

Z kmenového repertoáru PKF zazní pět symfonií Ludwiga van Beethovena a tři jeho ouvertury či oratorium Stvoření Josepha Haydna. Ve čtvrtek to oznámil ředitel orchestru Radim Otépka.

"Zatímco předchozí sezona PKF – Prague Philharmonia představila světově proslulé instrumentalisty po boku hráčů z orchestru, sezona 2017/2018 se zejména v deseti večerech orchestrálního cyklu v Rudolfinu věnuje lidskému hlasu,“ uvedl Otépka.

„Přední pěvci přednesou písně či písňové cykly, které umělecké vedení orchestru považuje za mimořádné skvosty, ačkoliv nepatří k běžně uváděným," dodal.

Jde například o písně Sergeje Rachmaninova nebo dva cykly Gustava Mahlera.

Na mimořádném koncertě vystoupí jihokorejská sopranistka Sumi Jo s áriemi Richarda Strausse a Wolfganga Amadea Mozarta.

Na zahajovacím koncertu nové sezony 10. září PKF se svým francouzským šéfdirigentem Emmanuelem Villaumem uvede díla Beethovena, Antona Weberna a Gustava Mahlera s barytonistou Bondarenkem.

Karita Mattila zazpívá 21. dubna 2018 v Dvořákově síni Rudolfina pod taktovkou Jiřího Bělohlávka. Na programu bude Beethoven a Ravel.

PKF se nevyhýbá ani velkým sborově instrumentálním dílům. V říjnu zazní například Velká instrumentální mše Franze von Suppého, autora známého především díky operám.

"PKF se nachází ve skvělé formě a společně sklízíme plody předchozí tvrdé práce. V uplynulém roce jsme natočili několik alb, kterým se dostalo nadšeného přijetí, a tím jsme upevnili reputaci orchestru v zahraničí. Posílili jsme také spolupráci s Královskou operou v Ománu jako její rezidenční těleso," vypočítal šéfdirigent Villaume.

Také v sezoně 2017/2018 PKF navštíví Omán. Dále absolvuje turné s uznávaným trumpetistou Gáborem Boldoczkým po Německu, Francii a Maďarsku.

Z nahrávacích projektů PKF čeká natáčení CD s rumunskou sopranistkou Angelou Gheorghiu.

Druhým ročníkem bude pokračovat donátorská řada koncertů v Lobkowiczkém paláci v Praze.

PKF dále nabídne cyklus soudobé hudby Krása dneška v Experimentálním prostoru NoD a pokračovat budou rovněž koncerty pro děti v Rudolfinu.

Orchestr PKF – Prague Philharmonia, obecně prospěšná společnost bez zřizovatele, pracuje s rozpočtem 43 milionů korun ročně. Hlavní město Praha letos na jeho činnost přispělo částkou 9,6 milionu korun.