Pražské Quadriennale se poprvé konalo roku 1967. Vznik této světové výstavy scénografie a divadelní architektury jen stvrdil mezinárodní prestiž české tvorby v tomto oboru. Osm dosavadních ročníků PQ nabídlo vzácnou příležitost srovnávat vývoj a podoby scénografie v jednotlivých koutech světa. Devátý ročník, který na pražském Výstavišti začíná v pondělí 7. června (potrvá do 27. 6., denně od 9 do 20 hod.), chce být ale něčím víc. Kromě impozantní kolekce národních expozic (na PQ se přihlásilo rekordních padesát zemí), sekce věnované nejvýznamnějších světovým postavám oboru, projektů nových divadelních budov a prezentace scénografických škol nabídne také množství doprovodných programů. Ty PQ dodají podobu velkolepé divadelní slavnosti pro široké publikum. 

Na prostranství před Průmyslovým palácem se usadí česko-francouzský projekt Le Campement (v doslovném překladu: ležení nebo táboření). Na návštěvníky čekají Bouda, Stan, Sud, Kantýna a Ateliéry, každá část Le Campement s vlastním programem. Bouda už v Praze hostovala na podzim roku 1997, kdy s ní přijeli členové slavného francouzského souboru Voliére Dromesco a Divadlo bratří Formanů. Stan bude prostorem pro nejnovější produkci slavného Théatre du Radeau s názvem Orphéon, označovanou za jeden z nejlepších projektů jarní Paříže, či tanečnici Maguy Marinovou a její soubor. Stan a Bouda pojmou 150 a 180 lidí. Pětatřicet návštěvníků Sudu bude moci na dění v jednoduchém plátěném válci zakrytém velkým deštníkem nahlížet shora. Vystoupí tam například německá loutkářka Ilka Schönbeinová, polský Teatr Cinema a Jana Koubková. Kantýna nabídne všem možnost občerstvení, Ateliéry šanci vlastnoručně si vyrobit loutku.

V akční zóně školní sekce PQ v Průmyslovém paláci se otevře LightLab - Světelná laboratoř. Speciální technické vybavení umožňující divadelní produkce v nedivadelních prostorech (továrny, kláštery, stodoly...) bude využíváno k produkcím i prezentacím. Charakter divadelní slavnosti dotvoří i projekt Quadriennale dětem.

Pražské Quadriennale pořádá Divadelní ústav. Dvacetimiliónový rozpočet z hlavní části pokrývají ministerstvo kultury a hlavní město Praha. Zbytek bude uhrazen z poplatků od vystavovatelů a příjmů ze vstupného. Organizátoři očekávají, že letošní ročník PQ navštíví zhruba trojnásobek návštěvníků minulé výstavy. A těch bylo 10 tisíc.