reklama
reklama
13. 6. 2012 | poslední aktualizace: 13. 6. 2012  13:19
Alternativní divadlo na Vyšehradě

Jak žijí muži a kdy zakouší malou smrt, zeptá se divadelní SKUTR na Vyšehradě

Před pár dny uvedl režisérský tandem SKUTR moderní podání opery Don Giovanni v Národním divadle. Tento týden a v druhé polovině června bude na pražském Vyšehradě inscenovat svá dvě představení: Malou smrt a Muže, které pod širým nebem čeká premiéra.
rek
Čtěte více o: SKUTR | divadlo
Muži jsou filozofičtější, ne však bez humoru.
Muži jsou filozofičtější, ne však bez humoru.
foto: SKUTR

Ve Starém purkrabství na pražském Vyšehradě se dnes a zítra odehrají dvě představení režisérského tandemu SKUTR a Adély Laštovkové Stodolové.

Ve středu je to nový projekt Muži, který bude v premiéře uveden pod širým nebem.

Ve čtvrtek se pak na Vyšehrad vrátí Malá smrt, představení, pro níž je Staré purkrabství takřka domovskou scénou, informovala za pořadatele Tereza Rychnovská.

Představení nazvané Muži mělo premiéru na přelomu letošního roku. Ptá se, jak dnes žijí muži, kdy se v nich probouzí zvířata a zda dovedou "odolat volání smečky". Jde o divadelní představení na pomezí žánrů, inspirované skutečnými příběhy mužů: stagnací, potlačenou agresí, homosexualitou, vírou či nepřítomností otce.

reklama

Smečka vlků a fenka

Důraz na vizuální stránku podporují promyšlené kostýmy módní návrhářky Denisy Nové a scéna Jakuba Kopeckého, která vyžívá okolního parku, zakompovaného do celku.

"Muži jsou smečka vlků, žena je fenka. Poměřují síly, očichávají se, značkují si teritoria, hledají rovnovážný stav celku, v němž každý nakonec najde své pravé místo. Tvůrčí trio Adéla Laštovková Stodolová a Skutr zajímá animální základ člověka," napsala v Hospodářských novinách kritička Jana Bohutínská.

DIVADLO

Muži, Vyšehrad, 20.30hod

13. 6., 18.6., 20. 6., 28. 6.

Malá smrt, Vyšehrad, 20.30hod

14. 6., 25.6., 27.6.

Malá smrt v sobě míchá sexappeal, humor i hořkost. Vypráví o třech párech, které hledají kombinaci toho pravého ve férii o lásce a milování, propadají vášni, hledají sami sebe i toho, k němuž patří.

Muži Malou smrt rozvíjejí

"Malá smrt byla dynamičtější, možná pro široké publikum zábavnější, protože více prvoplánová. Muži jsou filozofičtější, ne však bez humoru, vrstevnatější. To, co Malá smrt naznačila, třeba zvířecí vztahové paralely, Muži rozvíjejí, do jisté míry také opakují - jako když se pootočí kaleidoskop, ukáže úplně jiný obraz, který však přímo vychází z předešlého," referovaly HN.

Režii a dramaturgie obou představení se ujal tandem SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, absolventi katedry alternativního divadla na DAMU) s Adélou Laštovkovou Stodolovou, zároveň autorkou choreografie. Všechna představení začínají od 20.30 hodin.

Starší trailer z uvedení Malé smrti v La Fabrice

video: SKUTR uvede na pražském Vyšehradě představení Malá smrt
SKUTR_-_La_pettite_mort_Mal_Smrt_-_10_11_a_28_April.in_LaFabrika.mp4.jpg
Autoři: rek
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama