Moliérův Lakomec s Boleslavem Polívkou v titulní roli bude patřit k lákadlům příští sezony Městského divadla Brno.

Soubor také připravuje evropskou premiéru detektivní muzikálové komedie Chyť mě, když to dokážeš podle známé filmové předlohy. Celkem Městské divadlo Brno v příští sezoně nabídne devět nových inscenací, vyplývá z dramaturgického plánu.

Film Chyť mě, když to dokážeš natočil v roce 2002 Steven Spielberg. Muzikál vznikl v Seattlu, hrál se i na Broadwayi.

Příběh, který mísí detektivku s humorem, se odehrává v polovině 60. let. Na divadelní prkna přináší napětí i nadsázku a především sympatického, i když ne mravně dokonalého hlavního hrdinu a jeho vytrvalého soka v postavě agenta FBI.

Brněnskou inscenaci připraví režisér Petr Gazdík, premiéra se uskuteční 21. října.

Na muzikály se Městské divadlo Brno dlouhodobě specializuje. V příští sezoně uvede klasickou Horečku sobotní noci, ale také ztřeštěnou muzikálovou komedii Ženy na pokraji nervového zhroucení, která vychází ze stejnojmenného španělského filmu režiséra Pedra Almodóvara z roku 1987.

Muzikálovou nabídku rozšíří ještě české premiéry titulů Představ si to a Grand hotel.

Městské divadlo Brno v příští sezoně naváže na úspěšnou spolupráci s Bolkem Polívkou. Po velkých postavách Leara a Šajloka nyní ztvární Harpagona, nejslavnějšího divadelního lakomce v Moliérově komedii.

Činohra se chystá také na komedii Reného Levínského Dotkni se vesmíru a pokračuj, kterou momentálně uvádí Národní divadlo v Praze, dále osudovou tragikomedii Rolanda Schimmelpfenniga Žena z dřívějška a historické drama Čarodějky ze Salemu od Arthura Millera.