Na televizních obrazovkách nebude chybět ani letos už tradiční pozvánka na udělování výročních filmových cen Český lev, které se odehraje 5. března. Úkolem přilákat diváky k této události byli pověřeni herci Jan Budař, jenž bude slavnostní lví večer moderovat, a Jiří Macháček. Režisér večera a ředitel České filmové a televizní akademie Petr Vachler oznámil, že jejich duelem otázek a odpovědí budou možná diváci překvapeni, i když řada z nich byla nevysílatelná.

Budař s Macháčkem splňují hlavní kritérium pro protagonisty spotu, a to že musí být držiteli Českého lva. Macháček byl touto cenou odměněn za vedlejší roli ve filmu Samotáři, Budař je hned čtyřnásobným držitelem sošky (Václav, Mistři a dvakrát Nuda v Brně). Při natáčení dostali oba aktéři na 1300 otázek za dva dny, konstatoval Vachler. "Nejzajímavější odpovědi se překvapivě týkaly hlavně intimnějších věcí. Byly mnohdy ostřejší a bohužel nevysílatelné v televizi," poznamenal.

"Na jednu stranu jsme se pobavili, ale zůstalo také hodně materiálu, který skončil v koši," podotkl Vachler. Diváci se proto z obrazovky asi nedozvědí, co by si Macháček přál, aby ženy dělaly. Veřejně ale přiznává, že peting a "petang" jsou výborné disciplíny a mají patřit na olympiádu. Macháček by jako rostlina byl nejraději marihuanou, Budař by si pro změnu rád zahrál Julia Fučíka, nebo byl osvícen. "Byla to velká sonda do jejich duší a oba přiznali, že občas byli překvapeni svými odpověďmi," dodal Vachler.

V předchozích spotech na České lvy se už objevily dvojice Anna Geislerová - Tatiana Vilhelmová, Pavel Liška - Ivan Trojan a Bolek Polívka s Karlem Rodenem.  

Podle Vachlera se bude večer udílení cen odehrávat především v duchu pohybu a tance.