reklama
reklama
1. 5. 2012 | poslední aktualizace: 1. 5. 2012  16:12

Prázdné kufry, úkryt v Miami. Dva zamilovaní kubánští herci uprchli do Ameriky

Zahraniční tisk okouzlil příběh dvou začínajících kubánských herců, kteří se na cestě do New Yorku rozhodli emigrovat. Snímek, během jehož natáčení se do sebe sedmnáctiletí Kubánci zamilovali, získal na festivalu Tribeca tři hlavní ceny - tou dobou už byli oba protagonisté bezpečně skrytí v Miami.
rek
Čtěte více o: Kuba | emigrace
Javier Núňez Florián a Anailin de la Rúa de la Torre ve filmu Una Noche.
Javier Núňez Florián a Anailin de la Rúa de la Torre ve filmu Una Noche.
foto: Filmový festival Tribeca

Dva začínající kubánští herci si prožili příběh vlastního filmu: během cesty na newyorský filmový festival Tribeca uprchli na letišti v Miami a rozhodli se v Americe zůstat.

Ve filmu nazvaném Una Noche opustí bratr a sestra Kubu a začnou nový život na Miami. V době, kdy za něj režisérka Lucy Mulloy v New Yorku přebírala tři ceny, už se dvacetiletí protagonistové Anailin de la Rúa de la Torre a Javier Núňez Florián ukrývali na Floridě.

Úkryt u strýčka

Trvalo jim celý týden, než se odvážili poskytnout první televizní rozhovor. Podle deníku Guardian momentálně žijí na Floridě v bytě De la Torreho strýčka a údajně už dostali i scénář k příštímu filmu, kde si společně zahrají.

"Uvažovali jsme o emigraci od chvíli, kdy se objevila pozvánka do New Yorku. Je těžké opustit svoji rodinu a přátele, ale člověk to dělá, aby jim pomohl, protože na Kubě nemají žádnou budoucnost," vysvětlila de la Rúa agentuře Reuters.

reklama

Prázdné kufry

Svůj útěk pečlivě naplánovali: těsně po přistání v Miami oznámili producentovi Sandymu Perezovi Aguilovi, že se s ním potkají před odletovým terminálem. Neukázali se. Alarmovaný Perez informoval policii, jenže ta musí ze zákona čekat 24 hodin, než začne osoby pohřešovat.

Když Perez o několik hodin později v New Yorku otevřel kufry obou herců, zjistil, že jsou prázdné.

Oproti filmu Una Noche - prvním, v němž oba účinkovali -, je historka podstatně méně dramatická. Ve snímku herci prchají na dřevěné loďce, přičemž do Miami se dostane pouze jeden z nich. Právě během natáčení se do sebe oba protagonisté zamilovali, uvedlo Reuters.

Pizza a šperky

Núňezova matka žije na Kubě sama. Její druhý syn uprchl již před několika lety do Ekvádoru, kde se živí jako čišník.

V době natáčení filmu bylo oběma hercům patnáct: Núňez začal pracovat v pizérii, de la Rúa prodávala své vlastnoručně vyráběné šperky v pouličním stánku v Havaně.

"Trvalo tři roky, než byl film dokončen. Naši přátelé na Kubě se neustále ptali, kdy už ho uvidí, a skoro nám přestali věřit, že jsme si to celé nevymysleli," řekla herečka.

Oba herci nyní žádají o azyl, který však Kubánci ve Spojených státech bez problémů dostávají již od roku 1966 - stačí, aby se dostali na americkou půdu.

Štáb filmu Una Noche komentuje emigraci svých kolegů

externí video: Štáb filmu Una Noche komentuje emigraci svých kolegů
Una_Noche_director_worries_for_missing_Cuban_actors

 

Autoři: rek
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Nevhodný příspěvek ()
Tento příspěvek byl redakcí označen jako nevhodný.
Tito nerozvážní lidé (Josef Cholévka)
Tito nerozvážní lidé udělali chybu, které budou ještě hořce litovat....
:-)))))))))))))) (plantaznik)
miluju tvuj smysl pro humor
Nevhodný příspěvek ()
Tento příspěvek byl redakcí označen jako nevhodný.
Nevhodný příspěvek ()
Tento příspěvek byl redakcí označen jako nevhodný.
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama