Herní fenomén Warcraft jde ve šlépějích Pána prstenů. Slavnou počítačovou hru zapsanou v Guinessově knize rekordů převede do filmové podoby jedenačtyřicetiletý Brit Duncan Jones, mimo jiné syn zpěváka Davida Bowieho.

Pro režiséra starosvětských sci-fi snímků Moon a Zdrojový kód, které spoléhaly více na scénář než na efekty, to znamená vstup na pole velkorozpočtových blockbusterů, epických bitev a složitých vizuálních triků. Warcraft bude stát přes 100 milionů dolarů, za to by Moon mohl natočit zhruba dvacetkrát.

Nejhorší režisér na světě

Herní společnost Blizzard Entertainment se o svůj klenot patřičně stará a nechce nic uspěchat, filmová adaptace se připravuje od roku 2006. Do dneška stačili vývojáři odmítnout Němce Uweho Bolla, jenž je považovaný za nejhoršího žijícího režiséra, a do konce nedotáhli spolupráci s režisérem Samem Raimim, který v roce 2010 prohlásil, že Warcraft má velkou šanci prolomit vlnu špatných filmů podle počítačových her.

Blizzard spolupracuje se studiem Legendary Pictures, snímek podle scénáře Charlese Leavitta (Krvavý diamant, Svět podle Prota) přijde do kin v roce 2015.