reklama
reklama
1. 2. 2013 | poslední aktualizace: 1. 2. 2013  17:05
Warcraft má režiséra i rok premiéry

Fantasy ságu Warcraft zfilmuje Duncan Jones. Herní Pán prstenů má miliony fanoušků

Herní fenomén Warcraft převede do filmové podoby britský režisér Duncan Jones. Syn Davida Bowieho se prosadil chytrými sci-fi snímky s menšími rozpočty. Nyní bude adaptovat epickou fantasy, kterou hrají miliony fanoušků po celém světě.
lr
Čtěte více o: videohra | fantasy
Warcraft zaútočí na kina v roce 2015
Warcraft zaútočí na kina v roce 2015
foto: Blizzard Entertainment

Herní fenomén Warcraft jde ve šlépějích Pána prstenů. Slavnou počítačovou hru zapsanou v Guinessově knize rekordů převede do filmové podoby jedenačtyřicetiletý Brit Duncan Jones, mimo jiné syn zpěváka Davida Bowieho.

Pro režiséra starosvětských sci-fi snímků Moon a Zdrojový kód, které spoléhaly více na scénář než na efekty, to znamená vstup na pole velkorozpočtových blockbusterů, epických bitev a složitých vizuálních triků. Warcraft bude stát přes 100 milionů dolarů, za to by Moon mohl natočit zhruba dvacetkrát.

Nejhorší režisér na světě

Herní společnost Blizzard Entertainment se o svůj klenot patřičně stará a nechce nic uspěchat, filmová adaptace se připravuje od roku 2006. Do dneška stačili vývojáři odmítnout Němce Uweho Bolla, jenž je považovaný za nejhoršího žijícího režiséra, a do konce nedotáhli spolupráci s režisérem Samem Raimim, který v roce 2010 prohlásil, že Warcraft má velkou šanci prolomit vlnu špatných filmů podle počítačových her.

Blizzard spolupracuje se studiem Legendary Pictures, snímek podle scénáře Charlese Leavitta (Krvavý diamant, Svět podle Prota) přijde do kin v roce 2015.

reklama

První Warcraft vyšel v roce 1994 a zaměřoval se na boj lidí a šamanistických orků, obdoby Tolkienových skřetů. Vesmír Warcarftu, jehož hlavní světem je Azeroth, výrazně rozšířil třetí díl série a dále stolní hry, knihy či komiksy.

Podobné prohlubování příběhu prostřednictvím vedlejších produktů dobře znají například fanoušci ságy Star Wars. I Warcraft má vlastní propracovanou mytologii, v níž figurují desítky ras a důležitých postav, mísí se prvky klasické fantasy ve stylu Tolkiena se žánrem science fiction.

Žít ve hře

Přelomem bylo v roce 2004 spuštění online hry na hrdiny World of Warcraft. V dobách největší slávy ji hrálo 12 milionů lidí po celém světě, za což si Warcraft vysloužil vstup do Guinessovy knihy rekordů. Hra se stala skutečným virtuálním světem, například v New York Times vyšla reportáž o párech, které se seznámili prostřednictvím Warcraftu.

K World of Warcraft postupně vychází rošíření, aby hráči měli motivaci pokračovat. Datadisku Wrath of the Lich King se za jediný den prodalo 2,8 milionu kopií, u dílu Cataclysm to bylo 3,3 milionu.

Blizzard svým způsobem už filmy vyrábí. V herním průmyslu mají kultovní pověst propracovaná videa a trailery, které neodmyslitelně patří k pestrému světu Warcraftu.

Warcraft 3 - úvodní intro

externí video: Warcraft III - intro
Warcraft_III_Intro

World of Warcarft: Wrath of the Lich King - upoutávka

externí video: World of Warcraft: Wrath of the Lich King - Cinematic Trailer
World_of_Warcraft_Wrath_of_the_Lich_King_Cinematic_Trailer
Autoři: lr
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
clanek je velmi dobry (astaroth)
Je to zprava o chystanem nataceni a ne encyklopedicka stranka....
Make love not Warcraft (Kyle)
World of Warcraft byl zfilmován už dávno, v epizodě South Parku...
Nevhodný příspěvek ()
Tento příspěvek byl redakcí označen jako nevhodný.
jj (jan z depa)
Pls dejte ban na ip tomu blbovi co ma v kazdy druhy vete zidy,...
film podle hry s zadnym pribehem ... (Michal)
Ale naopak je to totalni blbost, co to tak asi bude mit za pribeh?...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama