Nový přírůstek v sérii animovaných rodinných filmů Kung Fu Panda 3 o víkendu v amerických a kanadských kinech ukázal svaly. Z projekcí v 3955 biografech utržil 41 milionů dolarů a ocitl se na špici návštěvnosti kin.

Disney se svým dramatem o pobřežní stráži nazvaným Do posledního dechu utržil jen 10,3 milionu dolarů z 3143 kin. Snímek tak o svém premiérovém víkendu nepředčil ani film Revenant Zmrtvýchvstání, ani Star Wars: Síla se probouzí, které se promítají již sedmým týdnem.

Parodie herce a komika Marlona Wayanse nazvaná Padesát odstínů černé měla jen průměrný výsledek, v 2075 biografech utržila šest milionů dolarů.

Naněkolikrát odložený westernový film Jane Got a Gun v hlavní roli s Natalií Portmanovou pak byl takřka neviditelný. Promítalo jej 1210 kin, tržby ale činily méně než milion dolarů.

Film Kung Fu Panda 3 vyrobila společnost DreamWorks Animation a distribuuje jej Fox. Až budou sečteny všechny údaje včetně nedělního večera, film se zřejmě přiblíží výsledku svého předchůdce Kung Fu Pandy 2, která roku 2011 vstoupila do kin s tržbami 47,7 milionu dolarů v USA a Kanadě. Celosvětově za první víkend Kung Fu Panda 2 utržila 162,5 milionu dolarů.

Vůbec první díl série Kung Fu Panda měl v roce 2008 tržby 60,2 milionu dolarů za první víkend, v USA a Kanadě pak kina opouštěl s 215 miliony dolarů na kontě.

Nynější třetí díl pomohl kinařům k slušnému výsledku poté, co návštěvnost biografů minulý víkend silně poznamenaly sněhové bouře na východním pobřeží USA. Před týdnem tak žebříčku kraloval film Revenant Zmrtvýchvstání s Leonardem DiCapriem, přestože jeho celkové tržby činily jen 16 milionů dolarů a snímek byl v kinech již třetím týdnem.

I tento týden se Revenant udržel vysoko, skončil druhý s tržbami 12,4 milionu dolarů ze 3300 kin a propadem pouze o 25 procent oproti minulému víkendu. Snímek už v USA a v Kanadě celkem utržil 138,2 milionu dolarů. Stále mu pomáhá DiCapriovo postavení celebrity i tucet získaných nominací na Oscara.

Očekává se, že za roli lovce kožešin Hugha Glasse obdrží DiCaprio svého prvního Oscara. Tuto sobotu za výkon ve snímku Revenant získal cenu SAG Award, udělovanou odborovou hereckou organizací v Hollywoodu.

Na třetím místě v náštěvnosti kin skončil Disney se Star Wars: Síla se probouzí, které z projekcí v 2566 kinech utržily 10,8 milionu dolarů. Film už je v USA a v Kanadě historicky komerčně nejúspěšnějším snímkem všech dob. Svůj rekord nyní posunul na 895,4 milionu dolarů.

Teprve za Star Wars se v žebříčku návštěvnosti umístil film Do posledního dechu. Na pátém místě pak byl Universal s titulem Poldův švagr, který utržil 8,4 milionu dolarů a jejž promítalo 212 kin. Film má za sedmnáct dnů v kinech celkové tržby 71 milionů dolarů.