Ondřej Zach, který předloni povýšil na pozici provozního ředitele evropského byznysu placené televize HBO, firmu po 11 letech opouští. 

Manažer Zach zastává i post viceprezidenta pro střední Evropu a do 30. června bude pomáhat s převedením svých zodpovědností v rámci firmy. HBO ‎o Zachově odchodu v úterý informovala zaměstnance firemním e-mailem. 

"Myslím, že dozrál čas, abych se posunul někam dál," řekl Zach Hospodářským novinám bez uvedení podrobností o svých budoucích kariérních plánech.

Zach byl dosud v HBO nejvýše postaveným Čechem a v HBO Europe o jednu příčku pod generálním ředitelem, kterým je Hervé Payan. Zach se podílel mimo jiné na vzniku úspěšných seriálů Pustina či Hořící keř. V letech 1996 až 2006 působil v TV Nova, která spadá pod společnost Central Media Enterprises (CME), jejímž akcionářem je od roku 2009 firma Time Warner.

Loňský obrat celé skupiny HBO činil 5,9 miliardy dolarů. Firma nezveřejňuje finanční výsledky podle jednotlivých teritorií, ale analytici odhadují roční příjmy HBO Europe zhruba na 200 milionů dolarů. Někteří z nich nevylučují, že jakmile AT&T dokončí probíhající převzetí Time Warneru, může zvážit prodej některých menších divizí včetně HBO Europe.