Přesně po dvou letech se vrací Zlatou deskou oceněný projekt Wabi a Ďáblovo stádo s novým albem nazvaným Příběhy písní.

Muzikanti se opět rozhodli oprášit evergreeny, jejichž vznik se datuje i do předminulého století. Písně od té doby kolují kolem táboráků a hospod.

“I proto zvolili producenti David Landštof a Josef Štěpánek k natáčení autentickou atmosféru staré posázavské hospody," oznámil Vladan Drvota ze společnosti Supraphon, která novinku vydá 10. října.

Nové album pro Wabiho Daňka a Ďáblovo stádo prý Landštof odkládal, protože nechtěl dělat vyčpělé pokračování "jedničky".

Impulsem z jiného soudku se pro Landštofa staly knížky hudebního publicisty Michala Bystrova. Ten v nich píše o starých písních, které v hospodách zlidověly.

"Nejsou to však žádné rozbory textů; Bystrov odhaluje neuvěřitelné příběhy, pozadí a smysl jejich vzniku. Okouzlily mě a vnukly smysl i chuť k další práci," vysvětlil pokračování alba producent.

Podle písničkáře Wabiho Daňka, který se na něm představí jako interpret a autor textu, je "jednou nikdy a dvakrát je občas".

K muzikantům Ďáblova stáda se opět připojila písničkářka Radůza s dalšími hosty.

"Zlidovělé písně jako Dlouhý černý závoj, Jesse James či Tancuj, Matildo však nemají čistě trampský háv. Texty z pera Františka Vrby, Josefa Škvoreckého s Lubomírem Dorůžkou či Ivo Fischera získaly snad i díky unikátnímu prostředí vzniku alba původního ducha, často protknutého rock'n'rollem, country i bluesovou melancholií," dodal k projektu Drvota. CD bude pokřtěno 13. listopadu v pražském Švandově divadle.

Také původní album Wabi a Ďáblovo stádo bylo natočeno na nezvyklém místě. V romantické atmosféře srubu uprostřed Orlických hor, kde nikdo neměl žádné povinnosti a nezvonily tam mobily, protože nebyl signál.

Nahrávka Wabiho Daňka se stala originální poctou tuzemskému trampskému hnutí.

Autor jeho hymny Rosa na kolejích je natočil s příležitostně sestavenou skupinou muzikantů různých stylů, kteří k tradici amerického folklóru i country přistoupili z takřka alternativních pozic.