Na festivalu Colours of Ostrava letos vystoupí islandská skupina Of Monsters and Men. Autoři hitu Little Talks v Česku zahrají poprvé.

Multižánrová přehlídka se v industriálním prostředí ostravských Dolních Vítkovic uskuteční v polovině července.

"Kapela ukáže, že islandská hudba nejsou pouze pomalé zasněné písně zpívané severským jazykem. Může jít i o rozjařené indiefolkové skladby v angličtině s nakažlivými refrény," uvedl mluvčí festivalu Jiří Sedlák.

Pětičlenná formace, která vznikla v roce 2010, prorazila již svým debutovým albem My Head Is an Animal a hitem Little Talks. Ten dosáhl v řadě zemí na vrcholy žebříčků a stal se "hymnou" léta 2011.

V roce 2013 Islanďané získali cenu European Border Breakers Award a jejich skladby zazněly v několika filmech.

Ředitelka festivalu Zlata Holušová na hudbě Of Monsters and Men vyzvedává prokompovanost akustických nástrojů s kytarami a klávesami, vtahující vokální harmonie či procítěné hlasy.

"Jde také o neskrývané nutkání vytáhnout atmosférické balady do hutně popových znějících výšin a metaforické příběhy čerpající z říše zvířat a přírodního okultismu," řekla Holušová.

Patnáctý ročník Colours of Ostrava se uskuteční od 14. do 17. července. Další velkou hvězdou bude britský písničkář Passenger. Klip k jeho písni Let Her Go na internetu vidělo víc než 800 milionů lidí.

Už dříve oznámenými jmény jsou například ANOHNI: Antony & the Johnsons + Oneohtrix Point Never + Hudson Mohawke, CC Smugglers, The Unthanks nebo My Baby. Loni Colours of Ostrava navštívilo přes 43 tisíc návštěvníků, festival nabídl přes 300 programových bodů na 16 otevřených i krytých scénách.