Rozsáhlé ohlédnutí za dílem písničkáře Oldřicha Janoty připravuje na letošní rok brněnské vydavatelství Indies Scope.

Archivní komplet na osmi CD obsáhne známé písně, nikdy nevydané nahrávky i nové studiové skladby. Novinkové nahrávky vyjdou u téhož labelu například Tomáši Kočkovi a Jardovi Svobodovi, jinak frontmanovi Trabandu.

Jako první letošní novinka z katalogu Indies Scope se na trh dostane čtvrté řadové album slezské písničkářky Beaty Bocek. Dostalo název O Tobje. Podle autorky tvoří CD osobní příběhy zachycené od roku 2012. "Všechno v jedné skříni, kde leží i zápisník emocí, lásky, smutku, slz, strachu, ale i naděje a víry, že vše, čím jsem si prošla a co mě trápilo, mě posunulo dál," napsala o své novince písničkářka.

Retrospektivní kolekci tvorby Oldřicha Janoty připravuje vydavatelství na únor. Šestašedesátiletý Janota je ikonou českého alternativního folku, řada jeho písní má mnoho různých podob. Nový komplet chce jeho tvorbu alespoň částečně zmapovat.

Tomáš Kočko s Orchestrem v dubnu vydá CD s devíti autorskými písněmi. V jejich textech se autor inspiruje například dávnou slovanskou mytologií, hudba znovu spojuje folkové, folklorní, ale i tvrdě rockové vlivy.

Na druhou polovinu roku plánuje vydavatelství sólové album Jardy Svobody, frontmana Trabandu, který chce novinkou a sérií komorních koncertů oslavit padesátku.

V edičním plánu Indies Scope figuruje také Svobodův domovský Traband, a to v podobě reedice alba Kolotoč z roku 2000.

V minulém roce vydali Indies Scope 15 CD. Podle Přemysla Štěpánka z vydavatelství si v prodejích nejlépe vede nahrávka písní pro děti od skupiny BomBarďák a poslední CD brněnských Květů.

Na jižní Moravě působí ještě labely Indies MG a Indies Happy Trails. První vydavatelství v poslední době vydalo například kompilaci nově natočených skladeb skupiny Už jsme doma a první sólové album Tadeáše Haagera, další připravilo živé nahrávky Druhé Trávy a kapely Ty Syčáci.