Skupina Olympic připomene 55 let své existence velkým koncertem za účasti hostů 9. prosince v pražské O2 areně.

Po pěti letech se tak vrátí na místo, kde za doprovodu Českého národního symfonického orchestru slavila 50. výročí svého vzniku.

"Můžeme vás ještě něčím překvapit? Věřte, že ano - můžeme! Pracujeme totiž na tom od podzimu minulého roku. Připravujeme velkolepou scénu, filmové dotáčky, zahraje Olympic v původní sestavě," vzkázal lídr kapely Petr Janda, který loni navázal spolupráci s Berklee College of Music v Bostonu, jednou z nejvýznamnějších hudebních škol.

Na koncertě s Olympikem vystoupí Pavel Chrastina, Ladislav Klein, František Ringo Čech či Jiří Korn. Pozvánku předběžně přijaly také Marta Jandová a Petra Janů. Kapela rovněž připravuje letošní turné.

Olympic debutoval v roce 1968 albem Želva, první českou beatovou dlouhohrající deskou. Dosud Olympic vydal 20 studiových alb, desítky kompilací a odehrál přes 7000 koncertů.

V roce 2015 skupina dokončila trilogii nahrávek a po předchozích albech Souhvězdí šílenců a Souhvězdí drsňáků vydala Souhvězdí romantiků. Na něm bubnuje Martin Vajgl. Předchozí bubeník Olympiku Milan Peroutka, přezdívaný Ferda, zemřel v roce 2013.

Dalšími členy kapely jsou Milan Broum (baskytara, zpěv) a Jiří Valenta (klávesové nástroje, zpěv). "Hrajeme pětapadesát let. Nikdy jsme nevěřili, že se to dá. Výroční koncert si chceme pořádně užít a už teď se těšíme na šedesát," dodal Janda.