Raper z americké Atlanty, který si říká Future, slaví bezprecedentní úspěch v prodejním žebříčku Billboard 200. Během dvou týdnů vydal dvě alba, která se obě vyšvihla na první příčku, píše agentura AFP.

Nejprve 23. února raper vydal eponymní desku, která se se 64 tisíci prodanými kusy stala jedničkou v USA. Týden nato hudebník zveřejnil druhé album zvané Hndrxx (čte se Hendrix), které úspěch slaví nyní. V pondělí Billboard oznámil, že desky se prodalo 121 tisíc jednotek, nejvíc za uplynulý týden.

Pod pojmem jedna prodaná jednotka společnost Nielsen Music, jež mapuje trh s hudbou, eviduje buď přímý prodej jednoho fyzického či digitálního alba, nebo 10 prodejů samostatných digitálních písní, nebo 1500 streamů.

Tato pravidla se snaží vystihnout dnešní podobu hudebního průmyslu, kde se úspěch často měří třeba i počtem streamů, nikoliv už jen prodejem fyzických CD a LP jako dřív.

Agentura AFP poznamenává, že s proměnami hudebního průmyslu se mění také strategie vydávání hudby. Mnoho umělců zveřejnilo svá alba krátce po sobě, vloni to takto udělal třeba raper Frank Ocean, který 19. srpna vydal album Endless, a den poté desku Blonde.

Future však tuto taktiku posunul ještě o kus dál. Stal se vůbec prvním, kdo v žebříčku Billboardu na první příčce vystřídal sám sebe.

Třiatřicetiletý raper patří k nejvýraznějším postavám atlantské hudební scény. Na eponymní desce se podle AFP drží svého typického stylu a rapuje o svém úspěchu i půvabech raperského života.

Album končí skladbou Feds Did a Sweep vyprávějící o policejním zátahu. Tento track nastoluje intimnější atmosféru, s níž pak pracuje album Hndrxx. Na něm Future reflektuje svůj život a omlouvá se za excesy.

Časopis Billboard napsal, že na desce Hndrxx raper odhaluje svoji "něžnější, zranitelnější tvář". Na desce Hndrxx hostují zpěváci Rihanna a The Weeknd, dvě největší hvězdy současného R&B.

Raper Future na sebe celosvětově upozornil v září 2015, kdy s úspěšným kanadským hiphoperem Drakem zveřejnil mixtape What a Time To Be Alive. Také ten debutoval na první příčce žebříčku Billboard.

Za uplynulý týden se v první desítce nejprodávanějších alb v USA objevila novinka country skupiny Little Big Town zvaná Breaker, skončila na čtvrté příčce. Country zpěvák Aaron Watson je desátý se svojí novou nahrávkou Vaquero.