Festival Trutnoff Open Air Festival, který se od roku 1990 tradičně konal v areálu Bojiště v Trutnově, letos nahradí komorní setkání nazvané Zahradní slavnost.

Uskutečnit by se mělo od 17. do 20. srpna. Místo konání ještě pořadatelé neoznámili, váhají mezi třemi místy. Ve svém čtvrtečním vydání pro Královéhradecký kraj o tom informuje Mladá fronta Dnes.

"V tuto chvíli se ještě rozhodujeme mezi třemi místy, ale naše cesty směřují pod hory. Bude se (to) nejspíš stejně jako v roce 1990 konat na pozemcích jednoho z pořadatelů a na dalších pronajatých soukromých loukách," řekl deníku zakladatel trutnovského festivalu Martin Věchet.

Na takzvané Zahradní slavnosti, což je narážka na stejnojmennou hru Václava Havla, mají vystoupit české kapely, například Visací zámek a Mňága a Žďorp.

Dále pozvánky obdrželi skupina Plastic People of the Universe či raper Vladimir 518.

"Nebude jich ale tolik, záleží i na zájmu a vůli hostů. Půjde o polooficiální setkání a hlavně o české kapely. I vstupné by mělo být oproti minulým rokům nižší," dodal Věchet.

Podle některých festival Trutnoff končí kvůli dluhům, uvádí Mladá fronta Dnes. Věchet tvrdí, že prodělek z minulých let se podařilo vyřešit například s pomocí podnikatelů Zdeňka Bakaly a Karla Janečka.

Věchet vede dlouholeté spory s trutnovskou radnicí a na možnost ukončení pořádání festivalu v areálu Bojiště upozorňoval již v minulosti.

Nyní Věchet říká, že o dalším pokračování a podobě festivalu rozhodnou návštěvníci.