Britská popová a hiphopová skupina Gorillaz, kterou představují čtyři virtuální postavy, 14. listopadu vystoupí v pražské O2 areně.

Projekt založený roku 1998 Damonem Albarnem z rockové formace Blur a britským kreslířem Jamiem Hewlettem do Prahy přiveze zbrusu nové album Humanz, svou první studiovou nahrávku po sedmi letech. Za pořádající společnost 10:15 Entertainment to v úterý oznámila Zdena Selingerová.

"Během uplynulých týdnů kapela vydala pět nových skladeb, představila novou aplikaci míchané reality a poskytla svoje vůbec první reálné interview streamované live z Londýna fanouškům po celém světě," uvedla Selingerová.

Sérii koncertů The Humanz Tour zahájí Gorillaz 1. listopadu v Lucembursku a skončí 4. prosince v Londýně.

Vstupenky na pražské vystoupení budou v prodeji od tohoto pátku 5. května od 9 hodin v síti Ticketportal.

Na The Humanz Tour vystoupí Murdoc Niccals (basová kytara), Noodle (kytara), Russel Hobbs (bicí) a 2D (zpěv) za doprovodu Gorillaz live band, který tvoří Damon Albarn, Gabriel Wallace, Mike Smith, Jesse Hackett, Jeff Wootton, Karl Vanden Bossche a Seye Adelekan společně s vybranými účinkujícími z velké rodiny Gorillaz.

Albarn a Hewlett skupinu založili v roce 1998. Své tváře jí ale nepropůjčili. Hlas zpěváka 2D je poskytován Albarnem, a to v nahrávkách a při vystoupeních. Jejich hudba je na pomezí mnoha žánrů, sahá od indie rocku, popu, hip hopu, elektronické hudby až po dub.

Eponymní debutové album vydané v roce 2001 bylo velmi úspěšné, prodalo se ho více než sedm milionů kusů. Bylo rovněž nominováno na Mercury Prize, avšak nominace byla na žádost kapely stažena.

Další alba kapely, která byla oceněna cenami BRIT a cenou Grammy, jsou Demon Days (2005), Plastic Beach (2010) a The Fall (2011).