Oceňovaná alternativní skupina Květy ve čtvrtek 25. května vydá nové album Komik do půl osmé. Bude to první nahrávka po personálních změnách v minulém roce. Z kvartetu je nyní trio.

Album vyjde nejen na kompaktním disku, ale také na vinylu a ve všech digitálních formátech. Vydavatelství Indies Scope již na svém webu spustilo předprodej.

Před týdnem kapela zveřejnila první singl z nové desky nazvaný Byt.

"Je to skladba natočená na první pokus. To se nepodaří u každé. Energie se úplně utrhla ze řetězu," uvedl frontman skupiny Martin Evžen Kyšperský.

„Já se na rok přestěhoval z periferie přímo do centra města, poblíž kina a velkého parku. A tahle písnička je o tom místě a lásce, kterou jsem tam měl. A taky o tom, že je dobrý dát tomu, koho milujete, svobodu," dodal Kyšperský.

Kapela Květy osm let vystupovala ve stejné sestavě. Na podzim 2016 Kyšperského a bubeníka Aleše Pilgra doplnil multiinstrumentalista Ondřej Kyas, jinak zakladatel a dvorní skladatel Ensemble Opera Diversa.

Z Květů odešli baskytarista Ondřej Čech a houslista Albert Novák.

O Květech se často mluví jako o hlavních pokračovatelích tradic brněnské alternativní scény. Alba kapely opakovaně získávají nominace na cenu Anděl v žánrové kategorii.

Za desky Kocourek a horečka z roku 2006 a Myjau z roku 2009 skupina získala Anděla. Uspěla také s nahrávkou Miláček slunce z roku 2015.

Zvuk skupiny se během času měnil směrem od akustického ke stále více elektrickému.

Kapela Květy již koncertovala také v zahraničí. Svou tvorbu představila třeba v Srbsku, Rakousku, Polsku, Francii a Nizozemsku.