Ve věku třiasedmdesáti let v pondělí zemřel hudební publicista, producent a dramaturg Pražského jara Antonín Matzner. S odkazem na jeho rodinu o tom informovala hudební publicistka Hana Jarolímková.

Matzner studoval hru na klavír a skladbu, jeho hudební zájem opsal oblouk od vážné hudby přes jazz a pop-music zase zpět ke klasice.

Věnoval se hudbě v několika směrech – jako publicista pro Hudební rozhledy či Melodii, byl ovšem také autorem rozhlasových pořadů, pedagogem, producentem či hudebním režisérem více než 120 alb převážně jazzu a populární hudby.

Z knižních titulů největšího ohlasu dosáhla Matznerova monografie o Beatles z roku 1987 nebo trojdílná Encyklopedie jazzu a moderní populární hudby z let 1980 až 1990, jejímž byl jedním z editorů.

Od roku 1969 působil jako producent v Supraphonu, v 70. a 80. letech dělal tajemníka Kühnova smíšeného pěveckého sboru.

V roce 1983 se stal předsedou nově vzniklé České jazzové společnosti, byl také ve výborech festivalů Bratislavská lyra a Mezinárodní jazzový festival Praha, sloužil jako člen poradních orgánů ministerstva kultury.

Založil festival Musica Iudaica, byl ředitelem Festivalu komorní hudby Český Krumlov, vyučoval předmět hudební management na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze.

Od roku 1996 byl programovým poradcem a v letech 2002 až 2014 také dramaturgem festivalu Pražské jaro.