reklama
reklama
8. 9. 2010 | poslední aktualizace: 8. 9. 2010  12:53

Zlatou bibli pro boháče si zatím zarezervovalo devadesát lidí

Publikace s názvem Zlatá bible vychází v limitovaném nákladu šesti set kusů. Každý výtisk je ručně šitý originál se zlacenou ořízkou a koženou vazbou.
Čtěte více o: bible
reklama

Pražský arcibiskup Dominik Duka a Václav Klaus dnes obdrželi na tiskové konferenci drahý dárek. Jedná se o překlad Jeruzalémské bible v unikátním, ručně vyrobeném vydání, jehož cena je 57 900 korun.

Společnost Euromedia Group tuto publikaci pod názvem Zlatá bible vydala v limitovaném nákladu šesti set kusů. Zlatou bibli si lze objednat na adrese www.zlatabible.cz, devadesát kusů již bylo zájemci zarezervováno.

Dominik Duka při slavnostním převzetí jednoho ze svazků Zlaté bible v sídle arcibiskupství připomněl, že Bible je základem veškeré moderní kultury - nejen literatury, ale i divadla, filmu a výtvarného umění.

Výtisk Zlaté bible poté na Pražském hradě přijal z rukou generálního ředitele Euromedia Group Andrease Kaulfusse také prezident Václav Klaus.

Vydání Zlaté bible označil za historický i kulturní počin. Nicméně jako ekonom se také neopomněl optat, zda nebude později připravena také její levnější edice. Hodnota Zlaté bible ale podle ředitele Euromedia Group spočívá mimo jiné také v tom, že počet výtisků je omezený.


Exkluzivní vydání přináší na více než tisíci stranách překlad Jeruzalémské bible z pera Františka X. a Dagmar Halasových, který byl publikován poprvé v loňském roce. Současné vydání Zlaté bible ve formátu 24,5 krát 34,5 centimentrů ale nabízí na kvalitním papíře také 259 reprodukcí děl od středověkých mistrů z archivu Rakouské národní knihovny.

Každý výtisk je přitom originálem – je ručně šitý, má zlacenou ořízku a koženou vazbu.

reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
pokud (anonym)
bych už měl tolik peněz, tak si koupím vydání syrské bible (www.brill.nl/PES),..
Skvělý kšeft (jarda)
Trocha kůže, pár gramů zlata, levné reprodukce, zaručený odbyt....
Pro jaký boháče (Martin)
Za tuhle cenu běžně češi létají na dovolenou, nebo je to částka,...
AŤ SI POČTOU... (neo)
"Vaše bohatství,boháči, shnilo, vše šatstvo je moly rozežráno,...
Cha cha cha cha! (qqq)
Vaše poslední dvě věty jsou ukázkou výpotku ducha mdlého. Primitivním...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
reklama
reklama
reklama