V sobotu přesně v 17 hodin otevře své brány nové muzeum Enza Ferrariho v italské Modeně.

Futuristická budova od českého architekta Jana Kaplického je zasvěcená nejen zakladateli, ale i historii slavné automobilky s černým hřebcem ve znaku.

Projekt nového muzea se střechou, připomínající kapotu sportovního vozu, začal vznikat již v roce 2004, kdy Kaplického studio Future Systems se svým návrhem vyhrálo architektonickou soutěž.

Jenže pak přišla ekonomická krize a realizace projektu byla pozastavena.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nové muzeum Enza Ferrariho, které se dnes slavnostně otevře v italské Modeně, stálo téměř půl miliardy korun. Automobilový svatostánek se zářivě žlutou střechou, jež připomíná kapotu sportovního automobilu, navrhl před svou smrtí renomovaný český architekt Jan Kaplický.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.