Těžko čitelná tvář Bašára Asada se dívá z titulních stran světových listů, kde ho střídají fotografie zpustošené Sýrie. Jaký je tento muž v osobním životě se příliš neví, v současnosti není ani úplně jasné, kde přebývá.

Jím dříve obývaná vila na předměstí Damašku je v současnosti prázdná, podobně jako prezidentský palác nad městem.

Zastřešený kult osobnosti

Oficiální sídlo prezidentského úřadu nechal jeho otec Háfiz al-Asad zbudovat jako domov pro svou rodinu. Tím se ale nikdy nestal. Sám Háfiz nebyl realizací paláce nadšen a odmítal jej využívat, protože byl příliš "na ráně". A jeho nejstarší syn, pro něhož byl palác určen, zahynul při dopravní nehodě.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.