Na internetových stránkách londýnského studia Eva Jiricna Architects je pod lištou "jak pracujeme" pozoruhodné schéma jejího tvůrčího procesu. Mišmaš čar, křivek, odboček, návratů a slepých uliček (viz Ekonom.cz/jiricna) se zjevnou nadsázkou ukazuje, jak dlouhá a komplikovaná bývá cesta od zadání, první myšlenky až ke konečnému nápadu a realizaci. "I když to bývá komplikovaný proces, musí být i radostný," podotýká Eva Jiřičná, která se na pozvání Aspen Institutu účastnila letošní konference Forum 2000.

"Momentálně jsem třeba úplně posedlá novým materiálem, který se jmenuje ductal. Když můžeme, hned nové materiály i technologie zkoušíme," říká architektka, již celosvětově proslavily především návrhy luxusních butiků a její skleněná schodiště. Ty také stály na začátku jejích "námluv" se zakladatelem firmy Apple Stevem Jobsem. "Steve Jobs byl geniální. Jsem vděčná, že jsem měla možnost se s ním setkat a pracovat s ním," říká Eva Jiřičná v rozhovoru pro týdeník Ekonom.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.