Pod značkou BIG vznikají prvotřídní architektonická díla a návrhy, které si pravidelně připisují obdiv kritiky i laické veřejnosti. I při pohledu na jejich novou realizaci je třeba vzdát hold preciznosti dánské architektury, udávající takt současné tvorby.

Po šesti letech plánování a náročných stavebních prací se suchý dok v Helsingøru proměnil v Dánské námořní muzeum. Suchým dokem je myšlena betonová jáma přibližně 500 metrů od hradu Kronborg. Ten je známější jako hrad Elsinore, dějiště Shakespearova Hamleta.

Odděleno morseovkou

Pokud je beton jako koňak, je šedesát let netknutý dok skvělý ročník. Zachovala se z něj vlastně jen jakási betonová krusta – dno a stěny. Okolní zemina se v první fázi stavby vykopala, betonová forma zůstala stát osamocená a vytvořil se kolem ní prostor pro expozice, posluchárny a kavárnu. Prostor samotného doku slouží jako obrovský světlík, přinášející sluneční svit ke zvědavcům a zájemcům o historii lodní dopravy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.