Vztah anglické spisovatelky Virginie Woolfové k filmu byl velmi vlažný. V eseji The Cinema z roku 1926 literární experimentátorka píše: "Filmové umění je prostoduché, a dokonce hloupé." Dnes její slávu zachraňuje film.

Ovšem snímek Hodiny, který byl v předpremiéře uveden na letošním festivalu v Karlových Varech a který na sklonku července vstoupí do běžné distribuce, má literární základ. Stejnojmenná kniha amerického prozaika Michaela Cunninghama je čtenářům přístupná i v českém překladu. 

Název Hodiny (v originále The Hours) není zcela originální. Se stejným titulem počítala Woolfová pro svůj román, který nakonec vyšel jako Paní Dallowayová. Právě tato kniha Cunninghama přilákala k dílu jedné ze spoluzakladatelek literárního modernismu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.