Ačkoliv do zahájení Pražského jara 2004 zbývá takřka půl roku, organizátoři již pilně pracují na dramaturgii přehlídky v roce 2005. V roce 2006 bychom do Prahy rádi dostali Vídeňské filharmoniky, nechává do ještě vzdálenější budoucnosti nahlédnout ředitel festivalu Roman Bělor.

hn: Pražské jaro 2004 je opřeno do značné míry o tuzemské umělce. Nebojíte se, že podráždíte tu část publika, která si u vás zvykla hlavně na zahraniční hvězdy?

Dramaturgii festivalu přirozeně ovlivňují koncentrace významných jubileí, typická pro roky končící čtyřkou v letopočtu umocněná kulatými výročími Dvořáka a Janáčka. Přitom vám budu oponovat ve věci malého zastoupení velkých zahraničních hvězd. Pianista Murray Perahia, houslisté Vadim Repin, Kurt Nykkanen a Julia Fischer, dirigenti Herbert Blomstedt a Leonard Slatkin, violoncellista Heinrich Schiff, Hagen Quartet, Arditti Quartet. To jsou jen namátkou jména, která mají světový lesk. A ten, kdo je nezná, by se měl zamyslet nad svým kulturním rozhledem. Rovněž nemáme důvod považovat například Jiřího Kouta, Jiřího Bělohlávka či Magdalénu Koženou a další jen za české umělce. Jsou totiž světovými osobnostmi.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.