Dobrých literárních kritiků je vždycky málo, vlivných ještě méně. "Vlivem" se v takové souvislosti obyčejně myslí schopnost dodat své soudy do vizuálních médií a určovat tak literární vkus i u těch lidí, kteří jinak do knihkupectví nezabloudí, jak je rok dlouhý. Ale pozor: osloví-li je v televizi charismatická osobnost, nemyslí pak takový anti-knihomol na nic jiného než na to, jak příslušnou knížku co nejdřív a) koupit, b) přečíst a c) stát se kultivovaným.

Veškeré dosavadní pokusy na toto téma u nás zatím selhaly, kritická osobnost podobného typu se neobjevila. V Německu je to jinak, tam měli a stále mají svého Marcela Reicha-Ranického, s jehož paměťmi nazvanými jednoduše Můj život se teď mohou seznámit i čeští čtenáři.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.