Soudě podle prvního dílu, odvysílaného Novou včera večer, slogan o americkém seriálu 24 hodin nelhal: jde o strhující podívanou, jejíž atraktivnost plyne z pozoruhodného nápadu. 

Všech 24hodinových dílů seriálu, to je 24 na sebe navazujících hodin v životě protiteroristického agenta Jacka Bauera (Kiefera Sutherlanda). V úvodu se dozví, že "od půlnoci do půlnoci" bude muset vyřešit dva úkoly naráz: zabránit chystanému atentátu na prezidentského kandidáta a vypátrat svou unesenou dceru.

 

Od ostatních akčních seriálů se 24 hodin liší tím, že další děj běží "v reálném čase". Divák celou dobu zírá vystresovanému Bauerovi přes rameno (a paralelně s tím sleduje i čtyři navazující dějová pásma). Šílené tempo zde není samoúčelem, má "dějotvornou" roli.

S "reálným časem" to zároveň úplně neplatí: do každých 60 minut se musely vejít i reklamy, takže ve skutečnosti se Bauer pohybuje vpřed i pětiminutovými časovými skoky. Kdo si chce plně vychutnat napětí, jež princip "reálného děje" nabízí, měl by dostat možnost zhlédnout vše i na DVD.

24 hodin, USA 2001, režie Stephen Hopkins, scénář Robert Cochran a Joel Surnow, Nova vysílá vždy v úterý a čtvrtek večer.

Související