Kronos Quartet je jedním z nejznámějších komorních souborů konce 20. a začátku 21. století. V roce 1974 jej založil houslista David Harrington, kvarteto interpretuje moderní skladby současných autorů i adaptace world music, jazzu, rocku a dalších žánrů.

Před zahajovacím koncertem letošního ročníku festivalu Struny podzimu poskytl zakladatel a umělecký šéf Kronos Quartetu rozhovor.

hn: U nás bývalo zvykem, že hudební školy navštěvovalo hodně dětí, protože rodiče považovali hru na housle nebo na klavír za součást vzdělání. Je to ve Spojených státech podobné?

V poslední době se situace ve Spojených státech velmi zlepšuje a zájem o hudbu stoupá. Rodiče si uvědomují, jak je hudba pro život důležitá, a snaží se dětem poskytnout aspoň základní hudební vzdělání.

Není to snadné ani levné, ale hrát se učí stále víc a víc dětí. Mám to z první ruky, protože moje dcera je učitelka.

hn: Co vás přivedlo k tomu, že jste se začal učit hrát na housle?
Moc se mi líbil jejich zvuk.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.