Převážně africké rytmy rozezněly v pátek a v sobotu louku na pražském ostrově Štvanice. Již posmé mohli návštěvníci festivalu Respect objevit Čechám dosud skryté hudební poklady.

Britská zpěvačka indického původu Susheela Raman měla po Dagmar Andrtové těžkou roli rozhýbat "rozespalé" posluchače. Zruční spoluhráči a vlnivý zpěv i sama Susheela Raman přesvědčili. S rostoucím zájmem publika nabralo na síle i vystoupení, kterým předávali stále víc a víc energie zpět tančícímu publiku. Bohužel k maximu se obě strany zřejmě "nepropracovaly".

Vrcholem pátečního večera i celého festivalu byl Amadou & Mariam, zpívající kytarista a zpěvačka z Mali. V tvorbě kombinují malijskou tradiční hudbu s rockem a reggae. Doprovodná kapela se dvěma bubeníky s klasickou a "africko-alternativní" bicí soupravou a klávesista, využívající i různé přednahrané efekty, nenechali nikoho na okamžik zastavit. Mezi nimi Amadou s Mariam přitahovali pohled a sluch čistotou svého vystupování a zpěvu. Při koncertu tohoto slepeckého páru se člověk navíc neubrání úvahám o jejich handicapu vedle životního optimismu a síly, které rozdávají ve velkém.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.