Jeden z nejúspěšnějších jazzových instrumentalistů posledních let Joshua Redman vystoupí 5. listopadu v pražském Kongresovém centru v rámci Mezinárodního jazzového festivalu 2005. Spolu s ním se přehlídky zúčastní například také americká vokalistka Dee Dee Bridgewaterová a nebo zástupce skandinávského jazzu Viktoria Tolstoyová. 

Tenorsaxofonista Redman do Prahy přiveze svoji novou kapelu Elastic band a představí zde své aktuální album Momentum. V hlavním programu festivalu ho doplní dvě vokalistky. 

S jazzovými šansony ze svého posledního alba vystoupí americká zpěvačka Dee Dee Bridgewaterová, která bude zpívat i francouzsky. Bridgewaterová získala v roce 1998 několik cen Grammy za svoji hudební poctu Elle Fitzgeraldové.
Na pódiu se Bridgewaterová vystřídá mimo jiné se švédskou zpěvačkou Viktorií Tolstoyovou, která jako první jazzový interpret z této části světa získala smlouvu s legendárním americkým vydavatelstvím Blue Note.

Na druhém pódiu společenského sálu kongresového centra zahraje ve dvou blocích čerstvý držitel Grammy za nejlepší album ve stylu salsy Spanish Harlem Orchestra. Třináctičlenný soubor zajímavým způsobem kloubí jazz s latinskoamerickými rytmy. (čtk)

Související