Původem velšský multiinstrumentalista, zpěvák a skladatel John Cale patří k vzácným osobnostem, které se navzdory dlouhým rokům na scéně a obsáhlým diskografiím neopakují. Alespoň ne příliš. 

Na novém albu blackAcetate nezapírá Cale své kořeny, ale zároveň zní neotřele a moderně. A není to pouze využitím současných nahrávacích a zvukových technologií, vždyť John Cale držel krok s technickými novinkami odjakživa. 

Album blackAcetate zapadá, stejně jako předchozí monotematické Hobo sapiens (2003), do linie Caleových písničkářských děl. Své někdejší experimenty s moderní vážnou hudbou Cale momentálně zanedbává. Ovšem pokud je schopen vytvářet takto silné kolekce na Caleova měřítka "přímočarých" písní, vůbec to nevadí. 

 

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.