Přestože od smrti jednoho z hudebních géniů dvacátého století, Milese Davise, uplynulo téměř patnáct let, a jeho tvorba je náležitě zdokumentována, stále se můžeme dočkat pěkných překvapení. To zřejmě zdaleka ne poslední připravil svým fanouškům černý trumpetista, respektive jeho nahrávací společnost, když po novém roce vyšlo živé album The Cellar Door Sessions 1970. 

Na ploše šesti CD se zde nabízejí záznamy koncertů, které Davis odehrál ve washingtonském klubu Cellar Door od 16. do 19. prosince 1970. Budiž, další koncertní album, nač tedy tolik jásotu, může znít námitka. V případě tohoto kompletu je ovšem úžas skutečně na místě.

Až do chvíle, kdy se tento titul objevil v nabídce, neměl totiž o existenci pásků nikdo ani ponětí. Na nahrávky zapomněli dokonce i muzikanti sami. Kromě toho nebývá příliš zvykem, aby se u hudebníků Davisova kalibru a komerčního potenciálu vynořily po takové době nahrávky, které jsou tak významné a o nichž se přitom na veřejnosti neví.

Možná nahrávací společnost váhala s jejich vydáním, možná byly někde zašantročené, každopádně, jsou zde.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.