V době, kdy Česká filharmonie točí pro Japonce a její nové desky nejsou v Evropě ke koupi, kdy se v tuzemsku vydává na CD minimum nových symfonických projektů, je reedice filharmonických snímků z přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století víc než jen příjemnou vzpomínkou.

Dva nově sestavené a zabalené tituly tak nyní soustřeďují podstatnou část odkazu Johannesa Brahmse: jednak jeho čtyři symfonie a pět dalších známých symfonických děl, jednak oba klavírní koncerty. Je jistě záměrné, že oba komplety vycházejí k dnešním šedesátinám dirigenta Jiřího Bělohlávka. Nahrával Brahmse s filharmonií v době, kdy už bylo dávno jasné, že je na české hudební scéně prvořadou osobností své generace. Mezitím mimochodem své renomé znásobil a prohloubil a pronikl zcela zásadně i do ciziny.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.