Před vystoupením světově žádaného sólisty, zazněla orchestrální skladba Antonína Dvořáka Symfonické variace op. 78. Dirigent, jenž je ostře sledován ve Velké Británii za šéfdirigentským pultem BBC Symphony Orchestra London, tak mohl před vyprodaným publikem představit své umění.

V pátek 10. listopadu koncipoval Bělohlávek skladbu přehledně po malých celcích, vtiskl jí vřelost, ve velké dynamické šíři vyzdvihl mnohovrstevnatost růstu hudebních myšlenek a především kladl akcent na jedinečnou Dvořákovu práci se základním tématem, které prochází v obměnách jednotlivými sekcemi a graduje v plném symfonickém proudu hudby. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.