Karel Gott se stane hlavní hvězdou turné po 54 německých městech. Zpěváka si do svého programu vybral teprve pětadvacetiletý showmaster Florian Silbereisen, který zaznamenal v posledních dvou letech raketový start obliby na nebi takzvané lidové hudby ve stomilionovém německojazyčném prostoru. Vystoupení se budou konat v mnohatisícových stáncích - olympijské hale v Mnichově, v kongresovém centru v Berlíně, v Hamburku, Drážďanech nebo v Köln aréně. S Karlem Gottem se představí další legenda filmového nebe - představitel Vinnetoua Pierre Brice. Oba umělce spojuje mimořádná popularita v Česku i Německu a nyní se budou setkávat na jedné scéně jako pilíře více než tříměsíčního popového turné.

Šňůra začala v úterý večer ve středoněmeckém Ilsenburgu, vystoupení doprovází další hvězdy německé lehčí múzy. Aktéři projedou křížem krážem Německo, zajedou i do Vídně. "Pro mne je to výjimečné tím, že je to 54 měst. To jsem opravdu nikdy nedělal," říká Gott. Jeho vystoupení je dvacetiminutové, ale je pro něj nezvyklé, že to bude trvat několik týdnů. Vždycky se prý obával vystupovat ve stejném programu tak dlouho, a proto odmítal i role v muzikálech. Také Pierre Brice, který oslavil v úterý už 78. narozeniny, se novinářům přiznal, že zpíval živě před tak velký publikem poprvé.

V Silbereisenově programu se mimo jiné jódluje či v něm tančí balet televizní společnosti MDR. Populární německé sestry Hofmannovy zpívají s Gottem německy Zvonky štěstí. V jazyce hostitelů zazpívá Gott celou paletu svých hitů, což je v Německu obvyklé. Letos si také připomíná čtyřicetiletí u hudebního vydavatelství Polydor, s nímž má doživotní smlouvu. K výročí se prý u firmy chystá na dvoj až trojalbum jak starých hitů, tak nových písní.

Související