filip_topol__192x128_.jpg"Špatně skončíš, říkala mi maminka," zpívá Filip Topol na oficiálním debutu skupiny Psí vojáci Nalej čistýho vína, pokrytče z roku 1991. Doma slýchal i jiné věci: otec, dramatik Josef Topol, a starší bratr Jáchym předurčili jeho směrování k nekompromisní osobní sebereflexi.

Styl, do jakého vyzrál, je však už jen Topolův a jeho Psích vojáků. Mezi světovými hvězdami punkové a novovlnné generace se dá najít překvapivě málo kapel, jejichž rytmiku i harmonii by místo kytary poháněl klavír.

Velvetovský John Cale se zmocnil klavíru coby syrově rockového nástroje skvěle, ale v době, kdy Psí vojáci hráli už přes deset let.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.