Karel_Gott_192x128.jpgNěmecký rapper Bushido a "zlatý hlas z Prahy" Karel Gott spolu natočili song. Z obtížně představitelné spolupráce vůdčích postav dvou zcela odlišných hudebních žánrů vzešla předělávka slavného hitu německé skupiny Alphaville Forever Young. Pod německým názvem Für immer jung a patrně s německým textem se objeví na Bushidově osmém albu Heavy Metal Playback.

Čtěte více

Nyní devětašedesátiletý Gott chytlavou písničku o tom, že chce "být stále mlád", zpíval už v české coververzi. Tentokrát se s ní pustil do jednoho z největších experimentů ve své pěvecké kariéře. Už v první polovině září ji prý nazpíval znovu s Bushidem v jednom mnichovském nahrávacím studiu. Výsledek se objeví na trhu 10. října. Ve stejný den by se měl k písni s Gottem natáčet ještě videoklip.

Poslechněte si původní coververzi Karla Gotta "Für immer jung"

Ke spolupráci si kontroverzní umělec tuniského původu přizval i další rapující kolegy jako jsou Chakuza, Kay One, Nyze či Summer Cem. Nečekaným hostem na albu je i mladý televizní bavič Oliver Pocher, ale Karel Gott, proslavený v Německu hlavně písní Biene Maja (Včelka Mája) ze známého kresleného seriálu, je jméno z jiného světa.

Čtěte více

Třicetiletého Bushida provází pověst skandalisty. Některé jeho texty jsou podle mnohých příliš sexistické, spekulovalo se o jeho kontaktech s podsvětím. Bushido měl problémy se zákonem, když před třemi lety v rakouském Linci spolu se svými bodyguardy fyzicky napadl devatenáctiletého mladíka, jenž údajně prořízl pneumatiky jeho BMW. Po patnáctidenním pobytu v cele byl propuštěn na kauci. Tento měsíc vyhlášenému tajnůstkáři a majiteli několika platinových desek vyšla autobiografická kniha.

Poznáte rozdíl? Ukázku z tvorby německého rappera Bushida si můžete prohlédnout zde.

Související