Větší než stolní atlas světa a tlustší než bible, to je monografie Michelangela Buonarrotiho (1475 až 1564), nazvaná stručně Dílo, kterou právě vydává Slovart v koprodukci se značkou Taschen. Nicméně, umělec, který je už skoro čtyři sta padesát let mrtvý a přesto mu celý svět říká důvěrně křestním jménem, si zaslouží, aby o něm vyšla tlustá kniha. Tato má téměř sedm set stran, na kterých krásné reprodukce obtéká podrobný text tří autorů: Franka Zöllnera, Christofa Thoenese a Thomase Pöppera.

Autoři se naštěstí nedrží upjatého kunderovského názoru, že dílo se má hodnotit zvlášť bez hledání souvislostí v autorově životě. Naopak postupují klasickou metodou: rekonstruují umělcův život, ve kterém nacházejí vysvětlení pracovních otázek. Například proč některá díla zůstala nedokončená či proč je v michelangelovských obrazech - často sakrálních - tolik aktů. Autoři se "dopouštějí" hypotéz a úvah, které dokládají dobovými citacemi i pouhou logikou. Jejich badatelská práce je úctyhodná a obsáhlá, přesto je zjevný i bulvárně zabarvený zájem ukázat slavného muže také se všemi "pihami".

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.