Lubomír Martínek má mezi českými spisovateli zvláštní postavení: nikdy nelze s jistotou říct jakými krajinami čtenáře protáhne. Potvrzuje to i jeho poslední kniha Mýtus o Lynkeovi. Tato opomíjená postava z řecké mytologie, jeden z Argonautů, je autorovým alter egem či přinejmenším sympatickou postavou, která volně prochází textem knihy, šestnácti eseji.

Martínek je původní, nepředpojatý, schopný odhalovat podivuhodný tyátr světa i jeho bídu, vymezit událostem, myšlenkám i věcem místo, které jim náleží. Vidět tam, kde ostatní zůstávají dobrovolně slepí: "Vidět věci takové, jaké jsou, a ne takové, jaké by měly být nebo jaké bych si je přál mít. Je dobré vědět, že žádná společnost se bez stmelujících báchorek neobejde, ale není nikterak nezbytné sdílet je s ní."

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.