"V rodině žádné zpěváky nemáme," přiznává pražský rodák. "Strýc je novinářem, dědeček Jiří Plachetka zase spisovatelem... Moje přihláška na konzervatoř souvisela s kamarádem hornistou, který ji už studoval," směje se, "ale do zpěvu jsem se zamiloval velmi rychle."

U Plachetkových doma se prý poslouchala hlavně country. "Tu měla ráda moje maminka, já jsem spíš dával přednost lehčím žánrům - v té době byli populární například Offspring," vzpomíná Adam Plachetka. Chodil sice s maminkou pravidelně do divadel, ale opera jej oslovila až ve chvíli, kdy se jí začal sám věnovat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.