Posledních deset let života excentrického hudebního skladatele Maurice Ravela shrnuje v útlém románu francouzský spisovatel Jean Echenoz. Přesně zachycuje detaily Ravelova každodenního rytmu - mistrovy jídelní návyky, problémy se spánkem, četbu či pedantské lpění na dokonalé garderobě.

V prvních kapitolách sledujeme stárnoucího génia s "věčnou gauloiskou v ruce" během plavby na koncertní turné do Ameriky, v dalších pěti autor prolétne klíčové momenty poslední fáze Ravelova života, vznik Bolera, konflikt s Paulem Wittgensteinem i autonehodu, po níž už nic není jako dříve.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.