Po schodech pražské kavárny Velryba sestupuje menší muž - tmavý pulovr, džíny se zvýrazněnou záložkou, přes rameno malý batoh. Uhlazený vzhled, v němž by málokdo hledal průzkumníka temných lidských stránek a konstruktéra tajemných zápletek.
Charizma spisovatele Miloše Urbana se ukrývá v psaní, ale dá se vycítit i během rozhovoru, třeba když rukama hněte nadhozené téma a do diktafonu vtéká příjemná barva jeho hlasu. Když mu vysvětluji, že bytostně nesnáším rozhovory se spisovateli, protože raději čtu jejich knihy, lehce se zarazí. Pak ale pochopí, že je to hra, která má zlomit nejistou náladu úvodů. A pak také: že je to vlastně příjemné - být výjimkou z principu.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.