Německá skupina Rammstein vystoupí po pěti letech opět v Praze. V O2 areně se představí 25. listopadu. Podle Petra Nováka z pořádající agentury Live Nation vstupenky zatím nejsou v prodeji. "Veškeré informace zveřejníme v následujících dnech," řekl v úterý Novák ČTK.
 
Rammstein pocházejí z východní části Německa. Vznikli v roce 1993 a hrají metalový rock ovlivněný taneční hudbou. Frontmanem šestičlenného souboru je zpěvák Till Lindemann. V Praze naposledy hráli v prosinci 2004, kdy vyprodali halu na Výstavišti. Jejich letošní šňůra začne 8. listopadu v Lisabonu a skončí 19. prosince v Berlíně.

Jejich hudbu charakterizuje strojově pochodové tempo, podpořené kytarovými riffy a chladnou elektronikou. To vše zabalené ve snadno zapamatovatelných pompézních melodiích a v textech okořeněných prvky násilí, sexu a lehce morbidního humoru, který se ovšem v jejich podání často mění v jízlivý škleb. K tomu neodmyslitelně patří i teatrální pódiová show plná ohně, výbuchů a kouře.

Spojení tvrdě znějící němčiny a nekompromisní hudby dodává jejich písním až mrazivou atmosféru, která někdy vyvolává nepříjemné asociace na projevy německého nacionalismu. Hudebníci se ale proti takovým nařčením brání.

Související